Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Záhradkárčenie
  4. Smart partnerstvo pre vašu záhradu

Smart partnerstvo pre vašu záhradu

Amazon Alexa: ovládajte svoju kosačku smart SILENO pohodlne hlasom

GARDENA smart system and Alexa

 
“Alexa, tell smart system to send Robi home until the next schedule.” (Alexa, povedz smart systému, aby poslal robotickú kosačku domov až do ďalšieho naplánovaného termínu"). S funkciou GARDENA smart system pre Amazon Alexa ste schopní pohodlno ovládať vašu kosačku smart SILENO pomocou hlasu. Momentálně je možné kosačku zapnúť a zaparkovať v angličtine alebo v nemčine. Jediné, čo musíte urobiť, je povedať: “Alexa, tell smart system to start my SILENO for 2 hours” (Alexa, povedz smart systému, aby spustil moju kosačku SILENO na 2 hodiny) alebo “Alexa, open smart system and park the mower until further notice.” (Alexa, spusti smart system a zaparkuj kosačku do ďalšieho pokynu). Pracujeme na tom, aby sme vám v Alexa v budúcnosti sprístupnili ďalšie zariadenia a funkcie.

Ako začať?
Ak budete chcieť túto funkciu využiť, najskôr pripojte svoj účet GARDENA k Alexa. Aktivujte funkciu a otvorte ju pomocou: "Alexa, open smart system" (Alexa, spusti smart system). Funkcia vám vysvetlí, ako pokračovať.

GARDENA smart system pracuje s Apple HomeKit

GARDENA smart system pracuje s Apple HomeKit

 

GARDENA smart zavlažovací počítač, smart riadenie zavlažovania, smart senzor a smart Power pracujú s Apple HomeKit. Jednoduchou aktualizáciou softwaru si môžu používatelia pridať svoje GARDENA zariadenia k aplikácii Apple Home a riadiť ich hlasom vďaka Siri®. GARDENA využila overený software Apple pre HomeKit, aby umožnila kompatibilitu bez použita ďalšieho nového hardwaru.

Počiatočné nastavenie zavlažovacieho rozvrhu sa vykonáva pomocou aplikácie GARDENA, ktorá používateľa navedie na optimálne nastavenie. Po dokončení nastavenia je možné zavlažovací systém riadiť jednoducho hlasom pomocou Siri alebo po stlačení tlačidla v aplikácii Apple Home na iPhone, iPad, Mac a HomePod.

 
GARDENA smart system - nastavenie integrácie Apple HomeKit

Ako zaintegrovať zariadenie GARDENA smart system do Apple HomeKit, Amazon Alexa a IFTTT

Jednoduchšie to snáď ani byť nemôže: aplikácia GARDENA smart vás bude sprevádzať kroku po kroku. Iba prejdete na "Settings" (Nastavenie). Pod "Smart Home" nájdete možné integrácie Apple HomeKit, Amazon Alexa a IFTTT. Vyberte si integráciu a postupujte podľa jednoduchých pokynov.

IFTTT: pripojte GARDENA smart system na obľúbené aplikácie a zariadenia

 

GARDENA smart system pracuje s IFTTT. Cloud platforma ponúka užívateľom nekonečné možnosti pripojenia svojej smart záhrady k ďalším aplikáciám a zariadeniam.

IFTTT je bezplatná platforma, ktorá spája rôzne aplikácie a zariadenia. Skratka znamená "If this then that (Ak toto, potom tamto)". Používatelia môžu pripojiť svoje obľúbené podporované aplikácie a zariadenia. Dokonca sú možné aj celé reťazce akcií. Prostredníctvom tohto pripojenia môžu používatelia vytvárať neobmedzené funkcie pre svoje GARDENA zariadenia smart system. Aby mohli používatelia začať pracovať, vytvorila GARDENA na platforme niektoré praktické spojenia zahŕňajúce obľúbené služby. Užívateľ môže tieto pripojenia okamžite zapnúť alebo prispôsobiť tak, aby vyhovovali jeho individuálnym potrebám.

Napríklad je možné pripojiť smart zásuvku, vonkajší zásuvkový adaptér, na zapnutie osvetlenia záhrady alebo kedykoľvek prídete domov. Zavlažovania možno zastaviť podľa lokálnych údajov o počasí. Alebo sa môžete spojiť s vašim obľúbeným hlasovým asistentom, aby ste mohli kosiť trávnik robotickou kosačkou smart SILENO tak ľahko, ako keď poviete "OK, Google" alebo "Hej, Alexa". Možnosti sú takmer neobmedzené.

 

 

Dokonalý spoločník pre veľké záhrady: Husqvarna Automower

Husqvarna automower
 

Do GARDENA smart systému je teraz možné zaintegrovať aj robotické kosačky Automower od firmy Husqvarna. Okrem GARDENA inteligentných robotických kosačiek SILENO, ktoré pokosia trávnaté plochy s rozlohou od 500 do 1,300 metrov štvorcových, ponúka Husqvarna kosačky Automower ako možnosť pre tých zákazníkov, ktorí vlastnia väčšie a členitejšie záhrady s rozlohou až do 5000 metrov štvorcových a sklonom až 45%. Viac informácií získate tu.

Táto integrácia nového partnera poskytuje zákazníkom GARDENA smart systému definitívnu slobodu pri výbere tej najvhodnejšej robotickej kosačky. A nie je dôležité, či máte malú mestskú záhradku s rozlohou 500 metrov štvorcových alebo veľkú vidiecku záhradu s rozlohou 5000 metrov štvorcových. Husqvarna Automower pracuje v kombinácii s inými výrobkami GARDENA smart system. Riadenie zavlažovania smart značky GARDENA sa skvelo hodí i do veľkých záhrad a na veľké trávniky. Všetko sa riadi iba pomocou jednej aplikácie, GARDENA smart aplikácie.


*Všetky kompatibility závisia na dostupnosti.

AMAZON ALEXA, AMAZON ECHO a ďalšie súvisiace logá a značky sú ochrannými známkami spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo jej pridružených subjektov.

 
Apple, Apple Watch, iPad, iPad Air, iPhone a iPod touch sú obchodné značky firmy Apple Inc. registrované v USA a v ďalších krajinách. HomeKit je obchodná značka Apple Inc.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk